FacebookTwitterYouTubeПідписатися на RSS

Історія Жмеринської міської ради Комунальний заклад "Жмеринський ліцей №4"

На території де тепер знаходиться школа на початку 80 років XIX ст. була заснована перша приватна однокласна школа. В школу приймали виключно тільки дітей залізничників.

В 1887 році при школі працювали двоє вчителів кожен з них навчав майже 70 учнів. Основним предметом в школі був Закон Божий.

30 вересня 1890 р. товариство у відомі якого перебувала Південно-Західна залізниця відкрило двокласне училище на базі школи, побудувало нове приміщення з трьома кімнатами, відкрило 4 групи. Училище отримало назву «Міністерське двокласне залізничне училище».

Стара ЗОШ І-ІІІ ст.№4 м. Жмеринки /Files/images/sch5.JPG

В 1891 р. школа отримала назву «Вища початкова школа». В той час у школі навчалось 60 учнів, а школа готувала кадри для залізниці – а саме: слюсарів та кочегарів для залізничного депо. В школі існувало 5 груп, церква, технічна кімната – вона й військова, та приміщення для вчителів та персоналу.

Директором школи був дійсний державний радник-інженер Люнгвіц В. Ю.

В 1919 році школа стала семирічною та загальноосвітньою. В школі існувало 8 класів з українською мовою навчання. На той час у школі працювало 12 вчителів і директор – Буркало Д. І. В 1933 р. на базі семирічки виросла середня школа.

В 1933 – 1934 навчальному році на роботу в школу були направлені вчителі з вищою освітою. Нумерація школи не одноразово змінювалася, під назвою залізнична вона існувала під номерами 5, 17, 35, 56.

З 1936 по 1941 рр. школа стала середньою, але не обов’язковою для учнів 8 – 10 класів. Викладання навчальних предметів велося на українській та російській мовах. У школі працювало 24 вчителя. Директором школи був Заграйко М. Д., а потім Гуменюк М. Д.

В роки Великої Вітчизняної війни школа не працювала, майно було розграбовано, приміщення зруйновано. Багато вчителів та учнів пішло на фронт.

Після визволення Жмеринки у 1944 році управління Південно-Західної залізниці виділило необхідну кількість будівельних матеріалів і коштів на відбудову школи та її ремонт. В тому ж році школа приступила до нового навчального року. В 1945 році у школі були добудовані дві класні кімнати, дві майстерні: слюсарна і столярна, на двадцять робочих місць, обладнано фізичний, хімічний та біологічний кабінети.

В 1949 – 1957 роках навчання в школі здійснювалось на російській та українській мовах. В цей період директором школи був Капітан І. М.

З 1957 по 1982 рік школою керував Крамарський А. В. За ці часи школа зросла територіально, зростав її учнівський та вчительський колективи, заклад користувався повагою мешканців міста.

З 1982 по 1999 рік педагогічний колектив очолював Барчук А. М. В 1990 р. за дев’ять місяців було добудовано споруду школи на 14 класних кімнат: їдальню, два спортзала, за сприянням депутата Верховної Ради X-XI скликання від Жмеринського виборчого округу Олійника Б. C. створений перший у місті сучасний комп’ютерний клас.

/Files/images/sch7.JPG /Files/images/sch9.JPG

В 1999 році директором школи був призначений Лавров В. О. В ці роки починається переоформлення актової зали, переобладнано кабінет хімії, комп’ютерний клас.

З 2 вересня 2006 року педагогічні та учнівські колективи очолив Бігун М. Й.

/Files/images/Старе фото.jpg/Files/images/старе фото 2.jpg

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 1094

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.